Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс заявляє, що Україні доведеться зробити вибір між Митним союзом Росії, Білорусі та Казахстану і зоною вільної торгівлі (ЗВТ) з Європейським Союзом.

«Є різні сигнали, різні міркування про те, як можна було б асоціюватися з Митним союзом і в той же час просуватися вперед в договорі про зону вільної торгівлі з Євросоюзом, але тут якраз потрібно вибирати», - сказав литовський міністр.

Він зазначив, що є деякі положення, які не можна переступити, зокрема, ті, які можуть не відповідати правилам вільної торгівлі, що існують у Європейському Союзі, повідомляє «УНІАН».

«Ми не будемо нав'язувати свою думку. Наша думка така, що ми впевнені, що Україна належить Європі... Але ми будемо поважати будь-який вибір України», - підкреслив разом з тим Лінкявічюс.

Він додав, що від цього вибору залежатиме і ступінь партнерства України з Євросоюзом.

Нагадаємо, Україна і ЄС розпочали переговори щодо Угоди про асоціацію в 2007 році і завершили їх у грудні 2011 року. 30 березня 2012 року Угода була парафована сторонами.

У прийнятих висновках Ради ЄС з питань зовнішньої політики кажуть, що підписання Угоди про асоціацію може відбутися до листопада 2013 року, якщо українська влада продемонструє суттєвий прогрес у вирішенні означених Європейським союзом проблем.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

219