Кабінет Міністрів внесе на розгляд Верховної Ради законопроект, який передбачає звільнення органів державної виконавчої служби від сплати судового збору. Проект розроблявся Міністерством юстиції з метою зменшення витрачання коштів Державного бюджету. Про це повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович, повідомляє прес-служба Мін'юсту.

За словами міністра, урядовим законопроектом пропонується внести зміни до статті 5 Закону України «Про судовий збір», у результаті чого органи державної виконавчої служби будуть звільнені від сплати судового збору у справах, пов'язаних з питаннями, які стосуються повноважень цих органів.

Така законодавча ініціатива пояснюється тим, що понад 80 відсотків скарг і позовів, поданих до суду на дії державних виконавців, подаються боржниками. При цьому найчастіше боржники оскаржують постанови про стягнення виконавчого збору. Фактично, як показує практика, боржником оскаржується майже кожна постанова про стягнення виконавчого збору.

Це, у свою чергу, призводить до витрат із державного бюджету у вигляді оплати судового збору, які здійснює Державна виконавча служба при розгляді таких скарг у судах.

При цьому, враховуючи суми виконавчого збору та категорії виконавчих документів, виконуваних відділом примусового виконання судових рішень, суми судового збору також сягають значних величин. Наприклад, тільки протягом 2011 року органами виконавчої служби було стягнуто 345 424 538 грн виконавчого збору. Як відомо, виконавчий збір стягується у розмірі 10% від суми, що підлягає стягненню у разі невиконання боржником рішення майнового характеру вчасно.

Таким чином, передбачається, що внесення змін до законодавства дозволить зменшити витрати коштів державного бюджету на сплату судового збору органами державної виконавчої служби.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

266