Уряд прийняв рішення продовжити в поточному році відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, передає прес-служба Міністерства охорони здоров'я України.

Відповідну постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року №982», представлену міністром охорони здоров'я Раїсою Богатирьовою, Кабінет Міністрів ухвалив 30 січня 2013 року.

Як повідомила міністр, на сьогоднішній день в Україні майже 12 млн осіб, хворих на гіпертонічну хворобу. Завдяки реалізації проекту на кінець минулого року було зафіксовано зниження середньозваженої вартості ліків для гіпертоніків на 12 відсотків, на стільки ж відсотків збільшено споживання ліків у натуральному вигляді. В той же час в результаті комплексних заходів з реалізації проекту було додатково виявлено 2 млн 352 тис. хворих, які почали лікування.

Як зазначила Раїса Богатирьова, постанову розроблено на виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» з метою продовження дії у 2013 році часткового відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

На реалізацію проекту цього року заплановано 191,6 млн грн за рахунок коштів, передбачених Міністерству охорони здоров'я за бюджетною програмою «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на часткове відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою».

У МОЗ переконані, що продовження дії постанови дозволить і надалі вирішувати такі головні завдання, як: зниження вартості препаратів для лікування артеріальної гіпертензії, значне збільшення числа гіпертоніків, які не займаються самолікуванням, а постійно вживають ефективні гіпотензивні препарати за рекомендацією лікаря, а також збільшення частки доступних і ефективних кардіологічних препаратів на українському фармацевтичному ринку.

Тим часом МОЗ продовжує тримати на контролі успішне виконання проекту у регіонах. Також по всій країні в оперативному режимі працюють «гарячі лінії», зателефонувавши на які, пацієнти можуть дізнатися про порядок забезпечення гіпотензивними препаратами і дізнатися адреси найближчих аптек, де їх можна придбати.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров у цілому позитивно оцінив практику впровадження референтних цін на медикаменти, що призвело до зниження цін на ліки для гіпертоніків. Міністерству фінансів доручено забезпечити 100-відсоткове фінансування проекту референтних цін. У той же час МОЗ вивчає питання про розширення експерименту зі зниженням цін на ліки для інших категорій хворих.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

277