У квітні 2012 року двоє жителів Сімферополя і житель с. Укромне осквернили пам'ятник історії місцевого значення - братську могилу жертв фашизму - протитанковий рів, місце масових страт (10-й кілометр Феодосійського шосе).


Як повідомляє прес-служба Республіканського комітету Криму з охорони культурної спадщини, в скоєнні даного злочину підозрювався раніше судимий 63-річний сімферополець Георгій Поліщук, його син Руслан Поліщук (1978 р.н.), який залучався до кримінальної відповідальності у справі про шахрайство, і 28 -річний житель с. Укромне Ельмар Усманов.
 

Справу було порушено за частиною 2 статті 297, ч. 2 статті 28 та ч. 2 статті 298 Кримінального кодексу України (наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого, умисне незаконне руйнування, пошкодження або знищення об'єкта культурної спадщини або його частин, скоєне групою осіб за попередньою змовою).
 

28 січня 2013 р. голова Сімферопольського районного суду Олександр Сердюк оголосив обвинувальний вирок у кримінальній справі про розграбування місця поховання жертв нацизму на 10-му кілометрі Феодосійського шосе.
 
 
Відповідно до ст. 70 Кримінального кодексу України Георгій Поліщук засуджений судом до 4 років позбавлення волі, його син - до 3 років і Усманов - до 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Провина обвинувачених у нарузі над братською могилою та пошкодженні об'єкта культурної спадщини підтверджується низкою доказів: показаннями свідків, ґрунтових нашарувань на взутті підсудних і зразків ґрунту і породи з місця події.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

420