У КП «Київський метрополітен» вказує на проблему недофінансування своїх потреб і невідшкодування витрат на перевезення пільговиків з державного та місцевого бюджетів, а також невідповідність собівартості перевезень діючого тарифу на проїзд у метрополітені.

Як повідомляє прес-служба метрополітену, про це йшлося на засіданні техніко-економічної ради, на якому розглядалося питання забезпечення безпечного перевезення пасажирів у кризовій фінансово-економічної ситуації, що склалася на підприємстві.

«Ці обставини спричинили системне погіршення фінансового стану Київського метрополітену. За підсумками господарської діяльності підприємства у 2012 році збиток склав 345 млн грн», - йдеться в повідомленні.

У прес-службі зазначили, що за таких умов виникла гостра необхідність вирішення проблеми експлуатації зношеної колії, адже вона напряму пов'язана з безпекою перевезення пасажирів. «Заміни зараз потребують 8,5 км рейок, 3500 дерев'яних шпал і 396 переводних та мостових брусів, що зносилися в процесі щоденного руху поїздів. Однак запаси матеріалів для ремонту колії на підприємстві вичерпані, а можливість їх придбання - відсутня», - сказано в повідомленні.

«Учасники дискусії розглянули шляхи забезпечення безпеки руху поїздів з урахуванням нинішнього стану колійного господарства і обговорили можливість зменшення швидкості руху поїздів на ділянках, де колія відслужила своє. Це дозволить зменшити динамічні навантаження на рейки і пропускати по них потяги», - заявили в метрополітені.

Підрозділи Київського метрополітену вже почали готувати документацію для внесення змін у графік руху поїздів з наступним систематичним контролем стану колії.

«За нинішніх обставин таке рішення комунального підприємства видається єдино можливим і правильним. Адже, незважаючи на фінансові проблеми, підприємство зобов'язане забезпечити безпеку руху поїздів та обслуговувати великий пасажиропотік. Однак слід зазначити, що зменшення швидкості руху поїздів - це тимчасовий захід, і він не є панацеєю від зносу колії, а тільки дозволить на час відстрочити їх заміну. Якщо потреби Київського метрополітену і надалі не будуть фінансуватися належним чином, це призведе до подальшого зниження швидкості руху поїздів, а з часом - до закриття дільниць, де стан шляхів буде непридатним до експлуатації», - підкреслили в метрополітені.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

175