Уряд Сполучених Штатів Америки вітає вирок колишньому начальнику департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексію Пукачу і сподівається, що українська влада знайде замовників убивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Про це йдеться в переданій Відділом преси, освіти та культури посольства США в Україні заяві уряду Сполучених Штатів.

«Ми приймаємо до відома засудження і вирок Олексію Пукачу за його роль у вбивстві Георгія Гонгадзе, відважного українського журналіста-розслідувача, якого викрали в Києві більше 12 років тому», - наголошується в заяві, передає «УНІАН».

Уряд США вітає цю новину і сподівається, що українська влада буде продовжувати «займатися цією справою, щоб привернути до правосуддя» тих, хто замовляв викрадення і вбивство Гонгадзе.

«Уряд США і надалі повсюдно підтримуватиме журналістів, які працюють для інформування громадськості та викриття фактів корупції і несправедливості», - наголошується в заяві.

Нагадаємо, Печерський районний суд Києва 29 січня 2013 р. засудив Пукача до довічного позбавлення волі, визнавши винним у вбивстві Гонгадзе. Пукач позбавлений звання генерал-лейтенанта, а також зобов'язаний виплатити Гонгадзе 500 тис. грн, і 100 тис. грн журналісту Олексію Подольському.

Після оголошення вироку головуючий суддя Андрій Мельник запитав у Пукача, чи зрозумілий йому вирок, на що той відповів: «Мені вирок буде зрозумілий, коли зі мною сидітимуть Кучма і Литвин».

Журналіст Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області був виявлений обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові. У 2009 році в Київській області знайдено останки черепа, які, за заявою Генпрокуратури, належать Гонгадзе. Однак тіло досі не віддано землі, оскільки мама журналіста Гонгадзе відмовляється визнавати, що знайдені останки належать її синові.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

225