Конституційний суд України (КС) відмовив у відкритті провадження у справі про офіційне тлумачення положень «Про засади державної мовної політики» і про визнання цього закону неконституційним у цілому.

Як повідомили в прес-службі КС, відповідні визначення винесла колегія суддів Конституційного суду.

Так, 29 січня колегія суддів КС відмовила у відкритті провадження за зверненням Львівської міської ради про офіційне тлумачення низки положень «мовного» закону, а 30 січня - за поданням 51 народного депутата про визнання цього закону неконституційним у зв'язку з порушенням процедури його прийняття, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

У той же час на вивченні в колегії знаходиться ще одне подання 51 народного депутата щодо конституційності закону «Про основи державної мовної політики».

Як повідомлялося, 17 жовтня в Конституційний суд України надійшли два конституційні подання від 51 народного депутата про оцінку конституційності положень закону про засади державної мовної політики, а також про оцінку конституційності цього закону у зв'язку з можливим порушенням процедури його розгляду і прийняття.

Верховна Рада прийняла ініційований Партією регіонів законопроект «Про засади державної мовної політики» 3 липня. 8 серпня Президент Віктор Янукович підписав цей закон, а також доручив Кабінету Міністрів створити робочу групу для розробки пропозицій щодо вдосконалення законодавства про порядок застосування мов в Україні.

Закон набув чинності 10 серпня, він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

426