Кабінет Міністрів пропонує амністувати близько 1,5 тисячі засуджених, які скоїли злочини невеликої тяжкості.

Як повідомляє прес-служба Мін'юсту, законопроект був розроблений Міністерством юстиції відповідно до вимог статті 92 Конституції України та прийнятий на засіданні уряду сьогодні, 30 січня.

За словами міністра юстиції Олександра Лавриновича, проектом закону передбачається оголосити амністію і поширити її дію, насамперед, на ті категорії засуджених, які скоїли злочини невеликої або середньої тяжкості, або на найбільш незахищені та вразливі у соціальному плані. Зокрема, положення законопроекту можуть бути застосовані до неповнолітніх осіб, жінок, вагітних на день набрання чинності закону, жінок і чоловіків, які мають дітей віком до 18 років або дітей-інвалідів; пенсіонерів, ветеранів війни; інвалідів першої, другої та третьої груп , хворих на туберкульоз, онкологічні захворювання тощо.

Міністр повідомив, що в результаті застосування амністії, згідно з положеннями законопроекту, з місць позбавлення та обмеження волі можуть бути звільнені близько 1,5 тисячі осіб зазначених категорій.

Передбачається, що прийняття даного закону дозволить зменшити кількість осіб, які в даний час відбувають покарання в місцях позбавлення волі, проте не представляють значної небезпеки для суспільства. «У свою чергу, це стане проявом гуманізму держави у сфері виконання кримінальних покарань», - зазначили в Мін'юсті.

У разі прийняття, закон набуде чинності з дня, наступного за днем ​​його опублікування.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

209