Міністр оборони Єгипту генерал-полковник Абдель Фаттах аль-Сісі 29 січня виступив з офіційною заявою, в якій попередив про можливий розвал країни у разі продовження поточної політичної кризи, повідомляє Reuters.

«Продовження боротьби за владу між різними політичними силами може призвести до колапсу держави як такої», - сказав генерал.

За його словами, армійські підрозділи вже розгорнуто біля життєво важливих об'єктів країни, щоб не допустити їх захоплення або пошкодження. Зокрема, військові взяли під свою охорону ключові споруди Суецького каналу - найважливішого підприємства Єгипту.

Раніше армія заявляла про свій повний нейтралітет і невтручання у політичний конфлікт, тому жорстку заяву генерала багато хто сприйняв як попередження про небезмежне терпіння збройних сил, пише «Lenta.ru».

Заяви аль-Сісі були зроблені на фоні важкої політичної кризи, що тягнеться в Єгипті вже тиждень. Опозиція звинувачує президента Мохаммеда Мурсі і його соратників по руху «Брати-мусульмани» в узурпації влади. Ті, у відповідь, звинувачують опонентів у неповазі до волі народу, який проголосував за кандидатів «Братів-мусульман» на виборах президента і парламенту. У найбільших містах країни тривають велелюдні мітинги, учасники яких вимагають відставки президента.

При цьому в східних провінціях країни, прилеглих до Суецького каналу, набирають популярність ідеї про відокремлення від решти Єгипту. Комендантська година, введена Мурсі в Порт-Саїді, Суеці та Ісмаїлії, не дотримується. Солдати й офіцери, направлені туди для розгону демонстрантів, замість цього почали брататися з демонстрантами.

 

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

231