Провина екс-начальника Департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача в перевищенні влади і вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе доведена.

Про це сказано у вироку Печерського районного суду Києва у справі Пукача.

«Провина Пукача у перевищенні влади і вбивстві Гонгадзе доведена зібраними доказами», - йдеться в документі, повідомляє «УНІАН».

Раніше суддя Андрій Мельник, зачитуючи вирок, заявив, що Пукач під час судового слідства визнав свою провину частково.

Нагадаємо, 27 грудня 2012 року під час дебатів сторона державного обвинувачення попросила Печерський райсуд Києва призначити Пукачу покарання у вигляді довічного позбавлення волі за вбивство Гонгадзе.

Вбивство Гонгадзе було скоєно восени 2000 року. 15 березня 2008 р. Апеляційний суд Києва визнав винними у вбивстві Гонгадзе трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження МВС України - Валерія Костенка, Миколу Протасова і Олександра Поповича, і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі строком від 12 до 13 років. Ще один обвинувачений - Пукач - перебував у розшуку з 2005 року. 21 липня 2009 у селі Молочки Чуднівського району Житомирської області Пукача було затримано.

Печерський райсуд Києва з квітня 2011 року в закритому режимі розглядає справу за обвинуваченням Пукача у вбивстві Гонгадзе. За даними Генпрокуратури, досудовим слідством встановлено, що обвинувачений, будучи посадовою особою, на виконання наказів і вказівок міністра внутрішніх справ України Юрія Кравченка та інших посадових осіб, кримінальна справа відносно яких розслідується в окремому провадженні, у травні-вересні 2000 року перевищив владу і свої посадові повноваження щодо громадського діяча Олексія Подольського та журналіста Гонгадзе і 17 вересня 2000 р. умисно скоїв убивство останнього.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

266