Україна завжди платила і платитиме за спожитий російський газ. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, в коментарі журналістам заявив міністр закордонних справ України Леонід Кожара.

Міністр зазначив, що РФ виставила рахунок Україні не через прямі збитки, а через норму, прописану в договорі у 2009 році про штрафні санкції за недобір газу.

«Ми готові розглядати з РФ питання погашення реструктуризації боргу, щоб наше співробітництво розвивалося поступально, в дусі стратегічного партнерства», - сказав Кожара.

У той же час на уточнююче запитання журналістів, чи означає це, що Україна визнає борг і готова його виплатити, Кожара заявив: «Ви знаєте, що поточні платежі Україна здійснює регулярно, і зрозуміло, що якщо у «Газпрому» є якісь претензії, ми повинні на двосторонніх переговорах їх зняти. Яким чином - не знаю, я - не парламентер», - підкреслив він.

Міністр уточнив, що реструктуризація боргу - це тільки один з можливих варіантів розвитку подій. «Можливі й інші процедури, які передбачені самим контрактом», - пояснив міністр.

Що стосується можливого розгляду питання в Стокгольмському арбітражі, то Кожара сподівається, що до суду не дійде. «Я думаю, що друзі повинні в першу чергу використовувати не судові інструменти», - підсумував Кожара.

Нагадаємо, 26 січня НАК «Нафтогаз України» підтвердив, що «Газпром» виставив рахунок на 7 мільярдів доларів за газ, який Україна не закуповувала у 2012 році.

«Нафтогаз» заявляє, що неодноразово інформував «Газпром» про скорочення обсягів закупівлі газу у 2012 році, і зазначає, що це можна перевірити ще на сайті «Нафтогазу». Компанія повідомляє, що у травні 2012 року було зроблено кілька заяв з цього приводу.

За даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Україна за підсумками 2012 року скоротити імпорт газу в порівнянні з 2011 роком на 26,5% - до 32,939 млрд куб. м.

Контракт «Газпрому» і «Нафтогазу» містить умову «бери або плати», яка поширюється на 80% обсягу закупівлі газу, передбаченого за договором. Виходячи з річного контрактного обсягу на 2012 рік у 52 млрд куб. м, Україна повинна була б сплатити не менше 41,6 млрд куб. м газу.

Юлія Артамощенко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

224