Печерський районний суд Києва сьогодні вранці почав оголошення вироку екс-начальнику департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексію Пукачу, який звинувачується у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе.

На відміну від попередніх судових засідань, які проводилися під час судового слідства, оголошення вироку проходить у відкритому режимі. Однак у зал засідання не змогли потрапити всі представники ЗМІ через маленьку площу приміщення, повідомляє «УНІАН».

Нагадаємо, 27 грудня 2012 року під час дебатів сторона державного обвинувачення попросила Печерський райсуд Києва призначити Пукачу покарання у вигляді довічного позбавлення волі за вбивство Гонгадзе.

Вбивство Гонгадзе було скоєно восени 2000 року. 15 березня 2008 р Апеляційний суд Києва визнав винними у вбивстві Гонгадзе трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження МВС України - Валерія Костенка, Миколу Протасова і Олександра Поповича, і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі строком від 12 до 13 років. Ще один обвинувачений - Пукач - перебував у розшуку з 2005 року. 21 липня 2009 у селі Молочки Чуднівського району Житомирської області Пукача було затримано.

Печерський райсуд Києва з квітня 2011 року в закритому режимі розглядає справу за обвинуваченням Пукача у вбивстві Гонгадзе. За даними Генпрокуратури, досудовим слідством встановлено, що обвинувачений, будучи посадовою особою, на виконання наказів і вказівок міністра внутрішніх справ України Юрія Кравченка та інших посадових осіб, кримінальна справа відносно яких розслідується в окремому провадженні, у травні-вересні 2000 року перевищив владу і свої посадові повноваження щодо громадського діяча Олексія Подольського та журналіста Гонгадзе і 17 вересня 2000 умисно скоїв убивство останнього. Крім того, у липні 2003 року Пукач, зловживаючи своїм службовим становищем, дав протиправну вказівку підлеглим працівникам міліції знищити офіційні документи, зокрема щодо незаконного зовнішнього спостереження за Гонгадзе, внаслідок чого здійснив перешкоду органам досудового слідства у розкритті зазначеного вбивства.

 

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

275