Під час зустрічі з делегацією німецького концерну Ferrostaal 28 січня в Києві Микола Азаров подякував Німеччині за підтримку з модернізації української ГТС, повідомляє прес-служба прем'єра.

«Це для нас особливо важливо зараз, в умовах, коли діє кабальна газова угода з РФ», - підкреслив глава уряду.

Прем'єр зазначив, що модернізація газотранспортної системи, яку Україна почала спільно з Deutsche Bank і Ferrostaal - це перспективний проект, реалізацію якого уряд всіляко підтримуватиме.

Азаров нагадав, що вітчизняна ГТС є найбільш надійним і дешевим маршрутом транспортування вуглеводню в Європу. Крім того, Україна має підземні сховища газу, які дозволяють у період пікових зимових навантажень збільшити обсяги поставок і забезпечити стабільність надходження енергоносіїв до Європи.

«Україна зацікавлена ​​в поставках природного газу з Європи, який зараз значно дешевше від російського, - сказав прем'єр. - Ми можемо отримувати газ з Європи на більш лояльних умовах, в яких відсутня вимога «бери або плати» і немає штрафних санкцій за недобір газу».

При цьому глава уряду нагадав, що Україна вже має позитивний досвід щодо закупівлі блакитного палива з країн ЄС.
Нагадаємо, 26 січня НАК «Нафтогаз України» підтвердив, що «Газпром» виставив рахунок на 7 мільярдів доларів за газ, який Україна не закуповувала у 2012 році.

«Нафтогаз» заявляє, що неодноразово інформував «Газпром» про скорочення обсягів закупівлі газу в 2012 році, і зазначає, що це можна перевірити ще на сайті «Нафтогазу». Компанія повідомляє, що у травні 2012 року було зроблено кілька заяв з цього приводу.

Російський газовий монополіст «Газпром» не коментує повідомлення про вимогу, щоб Україна сплатила 7 млрд доларів за недобір газу в 2012 році.

За даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Україна за підсумками 2012 року скоротити імпорт газу в порівнянні з 2011 роком на 26,5% - до 32,939 млрд куб. м.

Контракт «Газпрому» і «Нафтогазу» містить умову «бери або плати», яка поширюється на 80% обсягу закупівлі газу, передбаченого за договором. Виходячи з річного контрактного обсягу на 2012 рік у 52 млрд куб. м, Україна повинна була б сплатити не менше 41,6 млрд куб. м газу.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

219