Єврокомісія сподівається, що нові газові вимоги Росії до України не призведуть до проблем у поставках газу до країн Європи. Про це заявила сьогодні на брифінгу представник Єврокомісії Марлін Холзнер.

«Ми очікуємо, що ...не буде переривань (поставок. - Ред.) газу, і газ буде поставлятися нормально, як зазвичай», - сказала вона.

«У нас немає кризи, ніхто не говорить про кризу», - додала представник Єврокомісії, передає «УНІАН».

За словами Холзнер, на сьогоднішній день мова йде лише про вимогу Росії до України сплатити 7 млрд доларів за недобір газу.

Нагадаємо, 26 січня НАК «Нафтогаз України» підтвердив, що «Газпром» виставив рахунок на 7 мільярдів доларів за газ, який Україна не закуповувала у 2012 році.

«Нафтогаз» заявляє, що неодноразово інформував «Газпром» про скорочення обсягів закупівлі газу в 2012 році, і зазначає, що це можна перевірити ще на сайті «Нафтогазу». Компанія повідомляє, що у травні 2012 року було зроблено кілька заяв з цього приводу.

Російський газовий монополіст «Газпром» не коментує повідомлення про вимогу, щоб Україна сплатила 7 млрд доларів за недобір газу в 2012 році.

За даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Україна за підсумками 2012 року скоротила імпорт газу в порівнянні з 2011 роком на 26,5% - до 32,939 млрд куб. м.

Контракт «Газпрому» і «Нафтогазу» містить умову «бери або плати», яка поширюється на 80% обсягу закупівлі газу, передбаченого за договором. Виходячи з річного контрактного обсягу на 2012 рік у 52 млрд куб. м, Україна повинна була б сплатити не менше 41,6 млрд куб. м газу.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

237