Український уряд підписав з компанією Shell угоду на розробку Юзівської ділянки для видобутку сланцевого газу. Договір про співпрацю на $10 млрд підписаний на 50 років. Це дозволить країні позбавитися від енергетичної залежності. Про це в ефірі ТРК Україна заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький.

«На першому етапі компанія Shell взяла на себе інвестиційні зобов'язання в сумі $410 млн, які будуть витрачені на геологічну розвідку. Сподіваюся, що до 2015 року ми будемо отримувати вільний газ хоча б із однієї свердловини», - зазначив він.

Це рішення дозволить Україні переорієнтуватися зі споживання природного російського газу, який зараз закуповується за ціною $450 за тисячу кубометрів, на власний сланцевий. Ця технологія була розроблена в Америці, яка ще 10 років тому також купувала газ у Росії. Такий газ добувають з багатих паливом пластів на глибині декількох кілометрів. Для цього спочатку бурять вертикальну свердловину, а потім відхиляють бур по горизонталі. В Україні газ почнуть видобувати через кілька років - спочатку компанія Shell пробурить кілька сот свердловин для підтвердження запасів. Поки іноземні фахівці готуватимуть родовища, в Україні займуться навчанням персоналу - для роботи над цим проектом в Донецькій і Харківській областях необхідно кілька тисяч фахівців. Тільки одне родовище - Юзівське - може давати на рік від 8 до 12 млрд кубометрів, це близько третини всього газу, який необхідний країні.

«Думаю, що ціна буде коливатися від 150 до 200 доларів за тисячу кубічних метрів. Для прикладу, в США ще п'ять років тому середня вартість газу становила 300-400 доларів за тисячу кубічних метрів. На сьогоднішній день з урахуванням розвитку видобутку сланцевого газу його вартість становить $80», - зазначив Ставицький.

Зараз США є лідером з видобутку газу у світі і до 2016 року готується експортувати його в інші країни. Загальний обсяг сланцевого газу у світі становить близько 200 трлн кубометрів, при цьому його видобуток не шкодить людям і навколишньому середовищу.

Як раніше повідомляв ForUm, 24 січня, у присутності Президента України Віктора Януковича і прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте відбулося підписання Угоди між урядом України і компанією «Ройял Датч Шелл» про розподіл продукції, яка видобуватиметься на Юзівській ділянці.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

172