Очікуване в Україні у найближчі дні істотне зниження температури не несе загрози озимим, які зараз приблизно на 90% площ знаходяться в доброму та задовільному стані, вважає начальник агрометеорологічного відділу Українського Гідрометцентру Тетяна Адаменко.

«На тих територіях, де немає достатнього сніжного покриву, тобто, існує небезпека пошкодження посівів, поки сильних морозів немає. Надалі ж очікується, що сніговий покрив відновиться, морози озимим будуть не страшні», - сказала Адаменко, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Експерт зазначила, що сильні морози (від -15 до -25 градусів) очікуються переважно на північному заході країни, де достатньо снігу, щоб захистити озимі від пошкодження. При цьому, за її словами, зниження температури буде тимчасовим: з 29 січня очікується поступове її підвищення.

Вона також вказала, що завдяки вологій і теплій погоді, яка цієї зими встановилася в АРК, на півострові спостерігається поліпшення стану озимих. Зокрема, у багатьох регіонах отримані сходи на полях, де на початку зими їх не було.

У той же час, за її словами, певну небезпеку для озимих у Сумській області створює крижана кірка, яка в деяких районах лежить вже більше місяця. Ступінь впливу кірки на озимі залежатиме від її товщини, зазначила Адаменко.

Як повідомлялося з посиланням на Держстат, Україна під урожай 2013 року засіяла озимими на зерно і зелений корм, включаючи ріпак, 9,2 млн га, що на 2,5% менше, ніж під урожай 2012 року.

Зокрема, площі під озимими зерновими склали 8,1 млн га, скоротившись на 3,5%. Посіви озимої пшениці зменшилися на 0,2% - до 6,7 млн ​​га, жита - на 4,3%, до 0,3 млн га, ячменю - на 19,5%, до 1,1 млн га.

У той же час ріпак під врожай-2013 посіяно на 1,03 млн га (на 7,2% більше).

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

216