В Україні буде посилено контроль за роботою нелегальних таксистів. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, під час прес-конференції на тему «Реорганізація і реформування ринку таксі в Україні» заявив начальник Управління держконтролю і нагляду за безпекою на наземному транспорті Богдан Свіщовський.

«Завдання, яке поставив перед нами уряд, це забезпечення безпеки пасажирів. Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державного регулювання і управління безпекою транспорту та дорожнього господарства» (- Ред.), який набрав чинності 5 січня, дає нам можливість більш жорстко регулювати роботу таксі і наводити порядок на ринку даних послуг», - заявив він.

Свіщовський зазначив, що тепер проводитимуться систематичні рейди (контрольні закупівлі послуг).

Крім того, за його словами, тепер з'являється можливість виписувати як адміністративно-господарські штрафи, так і адміністративні. «Раніше ми були не в силах, якщо перевізник не був суб'єктом господарської діяльності, то практично наші руки були зв'язані. Ми не могли залучити його до такої відповідальності. Доводилося відправляти листи в прокуратуру, МВС. Цей закон дає нам можливість контролювати і приймати рішення не тільки відносно суб'єктів господарської діяльності, але і щодо водія транспортного засобу, який порушує законодавство сфери ринку послуг таксі», - заявив Свіщовський.

У свою чергу голова Професійної спілки таксистів України Василь Попик підкреслив, що згідно із законом, який набрав чинності, право брати участь у наведенні порядку на ринку таксі отримали і громадські організації.

Тетяна Мацур,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

329