КНДР офіційно заявляє про намір провести ядерні випробування і продовжити запуски ракет, передає у четвер агентство Франс Прес з посиланням на заяву Центрального телеграфного агентства Кореї (ЦТАК).

«Під час нової фази нашого протистояння з США ми не приховуємо той факт, що супутники і ракети дальньої дії, які ми будемо продовжувати запускати, а також ядерні випробування високого рівня, які ми будемо проводити, будуть спрямовані проти нашого заклятого ворога - США», - йдеться у заяві Державного комітету національної оборони КНДР, поширеній у четвер агентством ЦТАК, передає РІА «Новости».

Напередодні Пхеньян у відповідь на розширення Радбезом ООН санкцій у зв'язку зі здійсненим на початку грудня запуском північнокорейської балістичної ракети заявив про намір країни нарощувати свій військовий потенціал і розвивати ядерну програму, відмовившись від переговорів з денуклеаризації Корейського півострова.

РБ ООН ухвалила у вівторок резолюцію із засудженням недавнього запуску у КНДР ракети з супутником, яка може бути оснащена ядерною боєголовкою, і розширив список організацій та осіб у Північній Кореї, які потрапляють під запроваджені раніше економічні санкції.

Запуск ракети у КНДР відбувся 12 грудня на порушення попередніх резолюцій, що забороняють Пхеньяну проводити ядерні випробування і пуски балістичних ракет. Учасниками шестисторонніх переговорів по денуклеаризації, розпочатих у 2003 році і фактично перерваних наприкінці 2008 року, є КНДР і Південна Корея, Китай, Росія, США і Японія.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

243