Україна продовжує активно експортувати зерно врожаю 2012 року. Про це заявив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

«На сьогодні Україна продовжує утримувати ключові позиції на міжнародному зерновому ринку завдяки динамічному експорту. Так, станом на 21 січня аграрії експортували 15,5 мільйона тонн зернових. Основною ж експортною культурою залишається кукурудза. Зокрема, аграрії вже поставили 7,3 мільйона тонн цієї культури. Таким чином, ми вже експортували більше половини того потенціалу, який прогнозували по закінченні збору врожаю», - зазначив Присяжнюк.

За словами міністра, Україна залишається у першій п'ятірці експортерів зернових у світі. Він поінформував, що на сьогодні, крім кукурудзи, аграрії продовжують експорт ячменю, якого вже поставили на зовнішні ринки майже два мільйони тонн.

Міністр нагадав, що в Україні на сьогодні достатні запаси зерна для забезпечення внутрішніх продовольчих потреб та посилення позиції на зовнішніх ринках. Так, на 1 січня в країні є близько 30 мільйонів тонн зерна, зокрема 8,4 мільйона тонн пшениці (із них 5,8 мільйона тонн продовольчої, у той час як на продовольчі потреби до отримання нового урожаю 2013 року потрібно 2,6 мільйона тонн), а також 13,8 мільйона тонн кукурудзи і 5 мільйонів тонн ячменю.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

176