Палі, які будуть зміцнювати дах музею Десятинної церкви, не зашкодять залишкам її стародавніх фундаментів. Про це сьогодні в ефірі програми «Особливий формат» на телеканалі «ТВі» сказав співавтор проекту консервації та музеєфікації Десятинної церкви архітектор Юрій Лосицький.

За його словами, місце розміщення опор для даху музею затверджене Інститутом археології НАН України.

«Є план, підписаний Петром Петровичем Толочком, Глібом Юрійовичем Івакіним, куди можна встромити ці палі. Вони забиваються між стрічками фундаментів у ті місця, куди дозволив Інститут археології НАН України», - сказав Лосицький.

Він також навів приклад відновлення Михайлівського Золотоверхого собору. «Палі, на яких стоїть Михайлівський собор, проходять між фундаментами, жоден фундамент не зачеплено», - переконував архітектор.

«На даному етапі цей проект погоджений у Міністерстві культури», - додав він.

Нагадаємо, проект консервації та музеєфікації залишків фундаментів Десятинної церкви був виконаний творчою архітектурною майстернею «Ю.Лосицький» на замовлення Київської міської державної адміністрації, КП «Дирекція реставраційно-відновлювальних робіт».

Архітектурний проект передбачає розчищення та збереження стародавніх фундаментів Десятинної церкви, створення музею і встановлення над музеєм міцного даху-плити на спеціальних палях.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

176