МОЗ пропонує спростити процедуру підготовки фахівців з медогляду водіїв та делегувати це право регіонам. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

Зокрема, Міністерство охорони здоров'я України, відповідно до статей 45, 46 Закону України «Про дорожній рух» та з метою вдосконалення і врегулювання розбіжностей з питань медичного забезпечення у сфері безпеки дорожнього руху, розробило і подало на узгодження зацікавленим міністерствам проект наказу МОЗ України та МВС України «Про затвердження Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів».

Проектом наказу передбачено спрощення процедури підготовки медичних працівників, які проводять перед- та післярейсовий медичний огляд водіїв транспортних засобів, а також передання організаційних та контрольних повноважень з цього питання від ДП «Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій» МОЗ України відповідним структурним підрозділам охорони здоров'я обласних (міських) державних адміністрацій та АР Крим.

«При цьому підготовка медичних працівників методам проведення щозмінного перед- та післярейсового медоглядів водіїв транспортних засобів відбуватиметься за уніфікованою програмою, затвердженою згаданим проектом наказу», - йдеться у повідомленні.

Сьогодні медогляд водіїв проводиться у звичному режимі за досі чинним порядком, визначеним наказом МОЗ України та МВС України від 5 червня 2000 року за №124/345 «Про затвердження Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 18 липня 2000 року за №435/4656.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

377