Глава представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський сподівається на ухвалення Верховною Радою законопроектів, які необхідні для подальшої лібералізації візового режиму з Європейським Союзом, до саміту «Україна-ЄС», запланованого на 25 лютого, повідомили у прес-службі парламенту.

У ході зустрічі Томбінського з головою парламенту Володимиром Рибаком спікер повідомив про підготовку до передачі в Європейську комісію третьої національної доповіді про прогрес України у виконанні 1-ї фази плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС.

За його словами, велика частина законодавчих актів, необхідних для завершення цієї фази плану дій, вже розглянута парламентом.

«Ми сподіваємося на прийняття найближчим часом всіх необхідних законодавчих актів, необхідних для завершення її виконання», - сказав Рибак.

Спікер нагадав, що для завершення виконання цього етапу плану необхідно прийняти ще декілька законопроектів, які розробляються Міністерством юстиції.

Зокрема, за його словами, йдеться про необхідність прийняти закони «Про внесення змін до законодавчих актів України щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення інституційної системи захисту персональних даних», а також законопроектах у сфері боротьби з корупцією.

У свою чергу, Томбінський висловив надію, що до саміту «Україна-ЄС» будуть прийняті всі необхідні рішення у цьому контексті.

Також він підкреслив значимість належного впровадження цих законів, забезпечення їхньої стабільності та прозорості.

Як повідомляв ForUm, комітет Європарламенту з питань закордонних справ дав згоду на підтримку угоди про внесення змін до угоди між Україною і Європейським союзом про спрощення оформлення віз.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

236