Комітет Європарламенту з питань закордонних справ дав згоду на підтримку угоди про внесення змін до угоди між Україною та Європейським Союзом про спрощення оформлення віз. Відповідне рішення було прийнято вчора на засіданні комітету.

Посол України Костянтин Єлісеєв привітав таке рішення комітету.
«Не можу не вітати першу позитивну новину нового року у відносинах Україна-ЄС - результати голосування всіх політичних груп у Комітеті у закордонних справах Європейського парламенту на підтримку набуття чинності посиленої угоди про спрощення оформлення віз. Це відкриває шлях для ратифікації Європейським парламентом зазначеного документа найближчим часом», - зазначив Єлісеєв.
«Своїм рішенням євродепутати продемонстрували послідовну підтримку поступового запровадження безвізового режиму для громадян України», - додав він.

Єлісеєв також висловив надію на те, що Верховна Рада України і всі політичні сили українського парламенту незабаром одноголосно виступлять за ратифікацію угоди.
Згідно з процедурою ратифікації угоди в Європарламенті, наступним кроком має стати розгляд угоди у Комітеті з питань громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ, після чого угода буде винесена на ратифікацію до сесійної зали Європарламенту, передає «УНІАН».

Як повідомляв ForUm, Україна і ЄС підписали угоду про внесення змін до Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз 23 липня 2012 р.

Змінами передбачено подальші спрощення вимог щодо надання документів при поданні заявок на візи для журналістів та водіїв міжнародних вантажних і пасажирських перевезень, а також спрощення для технічного персоналу, який супроводжує журналістів, близьких родичів громадян однієї з країн ЄС, осіб, які супроводжують тих, хто подорожує з метою вирішення медичних проблем, представників громадянського суспільства, які направляються для участі у семінарах, тренінгах та ін., осіб, які їдуть для участі в міжнародних виставках, симпозіумах і семінарах, а також представників релігійних організацій, які беруть участь в офіційних транскордонних програмах співробітництва ЄС .

Нові домовленості також передбачають більш чіткі визначення, кому, коли і на який період повинні видаватися багаторазові візи.

Так, багаторазові візи терміном дії 5 років повинні видаватися членам національних і регіональних урядів та парламентів, Конституційних і Вищих судів, постійним представникам офіційних делегацій, які представляють Україну на зустрічах, консультаціях і переговорах, партнерам, дружинам, дітям і батькам громадян України, які легально проживають на території країн ЄС, а також бізнесменам, які регулярно відвідують Європу з бізнес-цілями.

Крім того, нові зміни передбачають, що п'ятирічні багаторазові візи мають видаватися національним та регіональним прокурорам, їхнім заступникам, дружинам, дітям і батькам, які відвідують громадян ЄС, що живуть на території країни громадянства, а також представникам технічного персоналу, які обслуговують журналістів.

Багаторазові візи терміном дії на один рік повинні видаватися водіям, які здійснюють міжнародні вантажні чи транспортні перевезення, персоналу міжнародних поїздів, особам, що беруть участь у наукових, культурних і спортивних заходах, учасникам міжнародних спортивних змагань, представникам громадянського суспільства, які часто подорожують до країн - членів ЄС з метою участі в семінарах і конференціях, особам, які беруть участь у міжнародних виставках і конференціях, представникам релігійних організацій.

Документ також передбачає можливість безвізових подорожей для власників біометричних службових паспортів на період до 90 днів протягом 180 днів.
Нагадаємо, Україна і Євросоюз почали безвізовий діалог 29 жовтня 2008 р.

22 листопада 2010 р. ЄС надав Україні План дій щодо скасування віз, що передбачає законодавчі зміни, ратифікацію низки міжнародних документів і належну імплементацію цих рішень на практиці.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

296