Створення державного банку розвитку зробить реальним проведення потужної модернізації виробничих потужностей країни. Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр України Сергій Арбузов під час обговорення виконання Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки, яке відбулося під головуванням прем'єр-міністра України Миколи Азарова, повідомляє прес-служба першого віце-прем'єр-міністра.

«У рамках виконання програми ми визначили пріоритетні завдання державної економічної політики на найближчі роки. Це підвищення конкурентоспроможності економіки, покращення інвестиційного клімату, підтримка національного товаровиробника, розвиток високотехнологічних перспективних секторів - у першу чергу авіабудування, суднобудування, розвиток ракетно-космічної галузі та машинобудування. Важливе місце в активізації зростання економіки повинні також зайняти структурні реформи в стратегічних державних секторах економіки - паливно-енергетичному комплексі, сфері ЖКГ, транспортній інфраструктурі», - підкреслив Арбузов.

Разом з тим він додав, що головним завданням створення розвиненої державної системи підтримки експорту має стати потужне міжнародне співробітництво та розвиток експортного потенціалу. Воно включає в себе фінансову підтримку експортерів, допомогу у просуванні вітчизняних товарів, захист вітчизняних товаровиробників від недобросовісної конкуренції.

«Якісні зміни у сфері економіки може забезпечити масштабна модернізація виробничих потужностей. Для цього необхідно створити державний банк розвитку, який забезпечуватиме фінансовими ресурсами комерційні банки, які в свою чергу видаватимуть довгострокові кредити на реалізацію проектів модернізації виробництва в реальному секторі економіки», - повідомив перший віце-прем'єр-міністр.

За його словами, реалізація вказаних заходів у рамках Програми буде забезпечуватися шляхом безпосереднього фінансування бюджетних програм, передбачених бюджетом до 2015 року, або ж шляхом залучення коштів під державні гарантії або перерозподіл коштів, які використовуються неефективно.

Як раніше повідомляв ForUm, перший віце-прем'єр Сергій Арбузов заявив, що державна програма активізації розвитку економіки України на 2013-2014 роки, розробку якої завершує уряд, передбачає створення в поточному році Державного банку розвитку.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

204