Банкіри вважають 150 тисяч гривень компромісною сумою для введення Національним банком України граничного обсягу готівкових розрахунків.

«Якщо брати конкретні цифри, то 150 тисяч гривень - це досить велика сума, і на сьогоднішній день є компромісним варіантом для гравців ринку і рядового населення. Далі, я думаю, її треба буде знижувати, як це робиться у всьому світі, адже очевидно, що більшість платежів є цивілізованими, якщо вони здійснюються картою», - упевнений голова правління банку «Хрещатик» Дмитро Гриджук.

За його словами, банківському сектору дешевше працювати з безготівковими коштами, які не вимагають зайвих витрат. «По-перше, для пересічних громадян у цьому зручність, адже розраховуватися великими сумами справа досить небезпечна, надійніше їх мати хоча б на карті. По-друге, банкам у зв'язку з нововведенням доведеться попрацювати над покращенням якості послуг у цьому напрямі, адже поле безготівкових розрахунків ще повністю не освоєно. Але в той же час для банківського сектора це й певна економія, адже мати справу з папером досить незручно, а також і дорого, враховуючи логістичні та інкасаційні моменти», - додає банкір, підкреслюючи, що введення граничної суми готівкових розрахунків сприятиме контролю за коштами, яке, в свою чергу, сприятиме детінізації економіки.

Погоджується з колегою, що 150 тисяч гривень є компромісною сумою для ринку на початковому етапі, голова Українського кредитно-банківського союзу Ярослав Колесник. «Це досить чимала сума, звичайні люди її особливо не відчують. Але це вже буде крок з привчання українців до безготівкових розрахунків. Надалі цю суму можна буде знижувати», - додав він.

При цьому Колесник зазначив, що потенційне нововведення буде ефективним лише в тому випадку, якщо в ньому буде прописано детальний механізм впровадження, відстеження та контролю за реалізацією введення граничного обсягу готівкових розрахунків.

Нагадаємо, що у вересні 2012 року Верховна Рада України дозволила НБУ обмежувати граничні розрахунки готівкою. Також у кінці минулого року екс-глава НБУ, а нині перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов на зустрічі з журналістами повідомив, що рішення про встановлення граничної суми готівкових розрахунків буде прийнято у 2013 році.

Alpha

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

217