Німецько-український фонд розширює можливості підтримки фінансування малих і середніх підприємств України. Про це заявив директор Департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку Національного банку України Олександр Дубіхвост у своєму відеозверненні, розміщеному на офіційному сайті НБУ.

«З метою підтримки кредитування економіки України, а також кредитування середніх і малих підприємств України Кабінет Міністрів і Німецько-український фонд залучили кредит на 40 років від німецької Кредитної установи для розвитку (KfW) з метою реалізації проекту для підтримки середніх і малих підприємств України», - зазначив він.

За словами фінансиста, кредитні кошти в обсязі 10 млн євро спрямовуються на кредитування інвестиційних проектів малих і середніх підприємств України, а гроші гранту в сумі 2 млн євро - на консультаційну підтримку банківських партнерів, а також малих і середніх підприємств.

Дубіхвост підкреслив, що на сьогоднішній день програмою фонду можуть скористатися підприємства, які мають до 250 робітників, і вони можуть отримати кредит на суму до 250 тис. євро в еквіваленті строком на 5 років.

Як зазначив представник НБУ, крім цієї програми на сьогоднішній день Німецько-український фонд також реалізує програму підтримки малих та середніх підприємств у сільській місцевості для реалізації проектів в галузі садівництва, зеленого туризму, готельно-ресторанного бізнесу, легкої і харчової промисловості, а також проектів з енергоефективності та енергозбереження. Гроші надаються у гривнях під ставку в 14,5% річних.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

216