Голова Донецької облдержадміністрації Андрій Шишацький заявив про «повну деградацію» занедбаних шахтарських селищ у регіоні.

Про це він сказав учора на прес-конференції у Донецьку, зазначивши, що йому відомо про масове поширення копанок - нелегальних місць видобутку вугілля у містах Сніжне, Торез, у Шахтарському районі, де розташовано багато закритих, непрацюючих шахт і занедбаних вугільних виробок, передає «УНІАН».

«Знаю про ситуацію у Сніжному, де прямо у дворах там купують ділянки і всередині ведуть видобуток. Скажу чесно: на жаль, доводиться погодитися з тим, що десь є дійсно повна деградація цих занедбаних шахтарських селищ. І нам необхідно цю проблему визнати і думати про те, яким чином там все-таки замістити, - зазначив Шишацький. - Тому що, на жаль, ось такі приватні копанки - їх і оформляти немає ніякого сенсу і можливості. Але для деяких людей ці копанки просто джерело виживання».

На думку Шишацького, «і Сніжне, і Торез, і Шахтарський район залишаються зоною екологічного та іншого лиха».

Він повідомив, що в ОДА буде запланована «поїздка губернатора, але з конкретними пропозиціями, для покращення ситуації, у тому числі і з грошовими коштами, які ми можемо із субвенції соцекономрозвитку області направити на ці райони, на ті ж убиті дороги, водопостачання і так далі, де є цілий клубок проблем».

Оцінюючи роботу місцевої влади, зокрема, діяльність мера Сніжного у питанні нелегального видобутку вугілля, Шишацький заявив, що керівник міста тут, звичайно, пасивний. «Дещо пасивна позиція місцевої влади, у тому числі і мера Сніжного», - сказав губернатор.

З приводу думки місцевих жителів про те, що керівники міста та місцеві правоохоронні органи самі зацікавлені в існуванні копанок як джерел їхнього доходу, Шишацький зазначив: «Чесно сказати, я приходжу до думки, що найчастіше, напевно, простіше людини замінити, ніж змінити. Тому будемо думати і над цим питанням».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

237