З метою активізації процесу кредитування економіки України та підтримки фінансування малих і середніх підприємств України (МСП) Німецько-український фонд (НУФ) спільно з Кабінетом Міністрів України в особі міністерства фінансів України підписали 29 грудня 2012 року договір з німецькою Кредитною установою для відбудови (KfW) про надання позики і гранту для фінансування проекту «Підтримка малих і середніх підприємств України» - позика в розмірі 10 млн євро і грант у розмірі 2 млн євро, повідомляється на офіційному сайті НБУ.

Кошти позики будуть направлені на фінансування інвестиційних проектів малих і середніх підприємств через українські банки - партнери фонду в гривні і євро, а кошти гранту - на фінансування супровідних заходів щодо впровадження проекту, зокрема, на консультаційну підтримку банків-партнерів НУФ та МСП.

Таким чином, у рамках проекту представники малого та середнього підприємництва разом з фінансовою підтримкою зможуть отримати консультаційну допомогу з питання залучення фінансових ресурсів НУФ для реалізації інвестиційних проектів. Умовами проекту передбачена можливість обмеження розміру процентної ставки для МСП з метою спрощення їх доступу до кредитів для фінансування інвестиційних проектів. Розмір процентної ставки буде визначатися Спостережною Радою НУФ при затвердженні кредитних продуктів проекту.

Слід зазначити, що аналогічний механізм обмеження розміру процентної ставки використовується НУФ у рамках Програми кредитування мікро-, малих і середніх підприємств за пріоритетними галузевим напрямами. Важливою передумовою до обмеження розміру відсоткової ставки кредитів у гривнях для МСП в рамках проекту стало введення механізму звільнення банків- партнерів та МСП від валютного ризику, який у повному обсязі буде брати на себе НУФ.

Завдяки такому кроку зі структури процентної ставки для кінцевого позичальника вдалося вилучити надбавку банку-партнера за ризик можливих втрат від зміни валютного курсу. Усунення фактора валютного ризику дозволяє обмежити розмір процентної ставки до рівня, значно нижчого, ніж ринковий.

Згідно з умовами проекту, кредити в національній валюті надаватимуться малим і середнім підприємствам з чисельністю працюючих до 250 чоловік на термін до 5 років і в розмірі, що не перевищує суму, еквівалентну 250 тис.євро.

Впровадження проекту, як і решти проектів та програм НУФ, будуть відбуватися через українські банки-партнери НУФ за принципом «другого рівня». Для участі у проекті представник малого або середнього підприємства повинен звернутися в один із банків-партнерів НУФ з метою ознайомлення з порядком подання заявки на отримання кредиту.

На сьогодні до банків-партнерів НУФ належать такі українські банки:

1. ПАТ «Мегабанк»

2. ПАТ «Банк «Київська Русь»

3. ПАТ «Кредитпромбанк»

4. ПАТ «ПроКредит Банк»

5. ПАТ «Український Професійний Банк»

6. ПАТ «Златобанк»

7. ПАТ АБ «Укргазбанк».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

709