Вищий господарський суд підтвердив законність судів першої та апеляційної інстанції, якими на Кабінет Міністрів було покладено зобов'язання виплатити Міністерству оборони Росії 3,113 млрд гривень боргів корпорації «Єдині енергетичні системи України».

Рішення суду на засіданні оголосила головуюча суддя Галина Прокопаніч.

Суд залишив касацію без задоволення, а судові рішення судів першої та апеляційної інстанції без змін, передають «Українські новини».

Як повідомлялося, 3 грудня Апеляційний господарський суд Києва залишив у силі рішення про виплату Кабміном України боргів ЄЕСУ перед Міноборони РФ.

Міноборони РФ звернулося до Госпсуду Києва з приводу виплати урядом України 3,1 млрд грн боргів корпорації ЄЕСУ. Так, російська сторона вимагає притягнути як відповідача, крім Кабміну України, Держказначейство. Цей борг, як стверджують в Міноборони РФ, утворився в кінці 1990-х років, коли ЄЕСУ на чолі з Юлією Тимошенко не виконала гарантовану урядом Павла Лазаренка угоду 1997 року про постачання корпорацією ЄЕСУ продукції для російського оборонного відомства.

19 вересня 2012 р. Госпсуд Києва частково задовольнив позов Міноборони РФ щодо боргу ЄЕСУ, зобов'язавши Україну виплатити російській стороні 3,113 млрд грн. Однак 25 вересня представник Кабінету Міністрів України оскаржив дане судове рішення. Також апеляції на це рішення подали Держказначейство і ЄЕСУ. Ці скарги були об'єднані в одне провадження.

3 грудня Апеляційний господарський суд Києва залишив у силі рішення про виплату Кабміном України боргів ЄЕСУ перед Міноборони РФ.


Alpha

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

291