Уже через пару тижнів київські дороги почнуть поливати оцтом. Новий рідкий реагент проти ожеледі з цією речовиною влада планує закупити замість солі та піску, пише «Сьогодні».

«Ми ведемо переговори з харківською компанією з приводу закупівлі нового рідкого реагенту. За складом він чимось схожий на оцет, тому застосовувати його на дорогах Києва ми зможемо за допомогою поливальних машин, звичайно, попередньо їх трохи перепрограмувавши», - сказав гендиректор «Київавтодору» Георгій Глинський.

Для початку реагент спробують на декількох ділянках, а якщо сподобається, то повністю замінять ним сіль. «Для початку компанія-постачальник повинна надати нам всі сертифікати, аналіз, дозвільну документацію з даного реагенту, а вже потім ми виділимо їм кілька ділянок у Києві, щоб подивитися на його ефективність. Адже всі ми знаємо, як впливає сіль на навколишнє середовище, а чого чекати від оцту? Наскільки мені відомо, основа для цього нового реагенту закуповується в Китаї, а весь склад компанія тримає в секреті», - сказав Глинський.

Реагент виробляється за ліцензією в Харкові з матеріалів, придбаних у Росії. Представник компанії Євген Стожко повідомив, що основним компонентом є оцтова кислота. Оброблена розчином поверхня видає характерний запах.

Експерти вважають, що від нового реагенту можуть страждати алергіки і псуватися взуття та покришки. «Яка б не була формула реагенту, від нього залишається кислота. Хоча вона і органічна, але все одно шкідлива для машин, покришок та взуття. Крім того, при випаровуванні вона роз'їдає слизову носа і горла, очі, навіть на зубах відчувається характерний лоскіт. Земля може бути схильна до ерозії. Навіть сіль - менше зло. Кращий спосіб позбутися від льоду та снігу - посипання звичайним і дешевим піском. Шкоди ніякої, тільки незручність для киян у вигляді бруду, що утворюється разом зі снігом», - сказала кандидат фармацевтичних наук, спеціаліст з токсичної та аналогічної хімії Львівського медуніверситету Зофія Кубрак. Правда, доктор хімічних наук, професор Олександр Пінчук вважає, що у новинки плюсів у порівнянні зі звичними сумішами солі та піску більше. «Це нейтральна речовина і порівняно нетоксична», - сказав він.

Тримається засіб на дорозі 4 дні. Від подальшого снігопаду він не позбавить, але льоду, обіцяє виробник, на обробленій ділянці точно не буде. Правда, новинка у 10 разів дорожча за сіль. «За тонну солі з доставкою ми платимо 490 грн, а за таку ж кількість реагенту просять 4,8 тис. грн. При цьому витрата його більша», - говорить Глинський. За словами Стожка, витрата реагенту - 80 грамів на 1 кв. м. Наприклад, на очищення від льоду моста Патона довелося б витратити 41 тис. грн (протяжність мосту - 1543 м, а ширина проїжджої частини - 21 м.). В Україні засобом активно користуються, за словами Стожка, тільки в Харківському аеропорту.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

223