У 2012 році в Україні було вироблено 11,4 мільйона тонн молока, що на 2,7% більше, ніж у попередньому. Про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

«Торік в Україні спостерігалася позитивна динаміка виробництва молока, яке за підсумками 2012 року збільшилося на 2,7% у порівнянні з попереднім роком. Всього у минулому році було вироблено 11,4 мільйона тонн молока. При цьому відбулося збільшення виробництва молока як на сільськогосподарських підприємствах, які виробили 2,5 мільйона тонн молока, так і в господарствах населення, де було вироблено 8,9 мільйона тонн молока», - зазначив Присяжнюк.

Міністр підкреслив, що на сьогодні господарствами населення виробляється 78% молока, більшу частину якого селяни реалізують на організованих продовольчих ринках. Таким чином, вітчизняні споживачі мають можливість придбати якісне молоко за оптимальною ціною. «Сьогодні ми здатні контролювати якість молока, яке виробляється в одноосібників і надходить на організовані продовольчі ринки. Адже там створені всі умови, щоб український споживач зміг придбати якісне та безпечне домашнє молоко. Зокрема, встановлено нове сучасне холодильне обладнання, оновлено лабораторне обладнання, персонал проходить навчання», - зазначив Присяжнюк.

Також глава відомства нагадав, що завдяки програмі компенсації вартості придбаних установок індивідуального доїння селяни можуть виробляти більш якісне молоко, а також полегшити свою працю.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

200