У п'ятницю, 18 січня, у Сіднеї був побитий температурний рекорд 74-річної давнини.

Позначка на градуснику досягла показника 45,8 градуса, що на півградуса більше, ніж було у січні 1939 року.

Після аномальної спеки, яка фіксувалася на континенті на початку січня, у штаті Новий Південний Вельс, де розташований Сідней, знову оголошена пожежна загроза. Крім того, оголошено попередження про зливи і вітер руйнівної сили, пише The Sydney Morning Herald. За словами місцевого метеоролога Бена Доменсіно, до такої спеки у розпал літа сіднейці не звикли: вище 40 градусів температура піднімалася лише чотири рази за 107 років.

Зазначається також, що через плавку спеку серйозно порушена робота міських електричок. В одному із випадків через прогин дротів, які досягали прямо до складу, 250 пасажирів на півгодини опинилися у задушливій пастці, поки керуюча компанія не організувала їхнє транспортування.

Тим часом, в околицях міста триває боротьба з природними пожежами, які бушують з минулих вихідних. За цей час полум'я знищило понад 50 приватних володінь. Зараз пожежі займають площу у 46 тисяч гектарів. Місцевим жителям і відвідувачам району суворо заборонено розводити вогнища і займатися роботами, які можуть викликати пожежу, пише Newsru.

Під час попередньої хвилі рекордної спеки у перший тиждень нового року у штаті Новий Південний Вельс одночасно вирувало понад 140 природних пожеж. Вони завдали шкоди найбільшій обсерваторії країни Сайдинг-Спрінг, хоча від вогню вдалося вберегти головний телескоп.

Раніше повідомлялося, що для позначення аномальних показників вище 50 градусів на кліматичних картах метеорологи ввели два нових кольори. Якщо раніше позначенням температурної межі у 40 градусів служив помаранчевий колір і його відтінки, то на початку січня був досягнутий помаранчевий максимум. У зв'язку з аномаліями австралійському метеорологічному бюро довелося додати на карту два нових кольори - фіолетовий, що показує температуру до 54 градусів, і рожевий - вище 54 градусів.

Тим не менше, за прогнозами синоптиків, незабаром жаркий північно-західний вітер поступиться західному, на зміну якому трохи пізніше прийде прохолодний південний. У результаті вже майбутньої ночі має відбутися різке падіння температури. Так, у суботу вдень у Сіднеї очікується тільки плюс 23-24 градуси.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

207