Експерти прогнозують падіння ставок за депозитами до 15-16% до вересня 2013 року.

«У принципі, Національний банк України дав зрозуміти, що одним із головних його завдань на цей рік буде зниження кредитних, а відповідно, і депозитних ставок, для цього регулятором і проводиться політика стимулювання зниження відсотків. Як мінімум, до осені ця тенденція продовжиться, думаю, що до цього часу ставки по депозитах впадуть до 15-16%», - говорить керуючий партнер «Капітал Таймс» Ерік Найман.

При цьому, на його думку, буде відбуватися поступове зниження кредитних ставок. «У цілому ставки за кредитами знижуються поступово по депозитах, відстаючи на 2-3 місяці. Вже десь до травня ми будемо спостерігати деяке падіння ставок по кредитних ресурсах», - додає фінансист.

Погоджується з тим, що ставки по кредитах і надалі будуть знижуватися, завідувач відділу економічної та соціальної стратегії Національного інституту стратегічних досліджень, президент Центру антикризових досліджень, кандидат економічних наук Ярослав Жаліло.

«Однозначно ставки будуть знижуватися, оскільки ми маємо реальну практику, що гривня стабільна, ми маємо невисокі валютні ризики, фактично нульовий інфляційний ризик. У той же час ми спостерігаємо зацікавленість людей у ​​ банківських депозитах, обсяг яких регулярно збільшується, що свідчить про відновлення довіри до банківського сектору, а також збільшенні суми гарантування за вкладами. Це все складові того, що не потрібно заохочувати людей позахмарними ставками. З іншого боку, об'єктивно банки вже не мають ресурсів платити такі відсотки і надалі, тому що попит на кредити невисокий, а рівень спекулятивних операцій обмежується. Як наслідок, протягом року буде відбуватися поступове зниження ставок з одночасним зниженням відсотків за кредитами», - вважає економіст.

Нагадаємо, що, за словами голови Національного банку України Ігоря Соркіна, пріоритетним завданням НБУ у 2013 році буде зниження кредитних і депозитних ставок.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

236