У нинішньому році необхідно привести сферу медичного обслуговування до нових покращених стандартів. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, Президент України Віктор Янукович заявив у ході засідання Комітету з економічних реформ.

«У цьому році пілотні області впритул наблизилися до нової моделі бюджетного фінансування, відправною точкою якої має стати визначення вартості надання медичної допомоги. Крім того, необхідно провести апробацію (нової моделі бюджетного фінансування. - Ред.) у деяких багатопрофільних лікарнях для того, щоб переконатися, що новий підхід забезпечує стимуляцію заходів щодо підвищення якості та ефективності використання бюджетних грошей», - зазначив він.

Президент також зауважив, що дуже важливі завдання стоять і перед іншими областями, які не потрапили у цей пілотний проект. «Слід завершувати реорганізацію інфраструктури первинної медичної допомоги у відповідності з новими стандартами», - заявив Янукович.

За його словами, сімейний лікар повинен стати ближче до пацієнта. «У тому числі і у відповідності з новим підходом до оплати праці за своєчасно виявлені проблеми зі здоров'ям», - підсумував він.

Глава держави також зазначив, що по всій країні повинні бути організовані центри первинної медичної допомоги. «Всі регіони повинні забезпечити нову якість надання екстреної медичної допомоги. Неприпустимі відмови у виїзді на виклик карет швидкої медичної допомоги. Повинен стати реальністю стандарт приїзду бригади «швидкої» до пацієнта протягом 10 хвилин для міста і 20 хвилин для села», - підсумував Президент.

Як раніше повідомляв ForUm, заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Толстанов заявив, що завдяки набуття чинності закону «Про екстрену медичну допомогу» автомобілі швидкої допомоги приїжджатимуть до пацієнтів протягом 10 хвилин.

Нагадаємо, з 1 січня 2013 року в Україні набув чинності закон «Про екстрену медичну допомогу».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

562