Міністерство охорони здоров'я України планує закупити 1200 автомобілів екстреної медичної допомоги, заявив заступник міністра охорони здоров'я Олександр Толстанов.

«На 2013 рік нами запропоновано придбання 1200 автомобілів для всієї держави, що дало б можливість оновити автомобільний парк. Але це не замінить його повністю, тому що він на сьогодні зношений на 70-75%», - сказав він на прес-конференції у четвер у Києві.

При цьому він зазначив, що автомобілів екстреної медичної допомоги в Україні потрібно набагато більше, передає «Інтерфакс-Україна».

У 2012 році для пілотних регіонів було закуплено 286 карет швидкої медичної допомоги на суму 200 млн грн.

В той же час у МОЗ зазначили, що на сьогоднішній день близько 5 тис. автомобілів швидкої медичної допомоги експлуатується, а близько 2,5 тис. потребують заміни.

Як зазначив Толстанов, із 1200 автомобілів, які МОЗ розраховує придбати, близько 1 тис. будуть категорії B (для оперативно-медичної допомоги) та близько 200 - категорії С (реанімобілі).

Тим часом у МОЗ повідомили, що відомство підготувало документальне обґрунтування необхідності закупівлі таких автомобілів для виділення коштів на це Міністерством фінансів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

236