Щороку в Україні знищують половину популяції вовків. Про це, як передає кореспондент ForUm’y, повідомив сьогодні в ході прес-конференції директор Київського еколого-культурного центру України Володимир Борейко

«Зараз в Україні всього лише 2600-2700 вовків офіційно, а кожен рік їх відстрілюється 1300-1400, тобто половина популяції, і це не рахуючи браконьєрських відстрілів та вовків, які гинуть самі», - зазначив він.

За словами Борейка, найчастіше вовків знищують під приводом того, що вони є головними переносниками сказу, в той час як на цей вид тварин припадає всього лише близько 0,5% випадків перенесення захворювання.

«40% випадків перенесення сказу припадає на лисиць і 20% на собак, саме вони є головними переносниками захворювання. А вовк є найважливішим борцем зі сказом тварин, бо зменшує чисельність популяції бродячих собак та лисиць», - підкреслив Борейко.

Крім того, за словами еколога, вовки у великій кількості поїдають падаль і м'ясні викиди від птахофабрик, будучи «санітарами» не тільки лісу, а й сільського господарства. Однак замість того, щоб вовків охороняти, їх продовжують масово знищувати, що дає тільки негативні результати.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

233