Через податкову і митницю йдуть основні надходження коштів у державний бюджет України. І обидві ці структури більш споріднені і близькі одна одній, ніж це може здатися.
 
Про це заявив народний депутат, член парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ігор Рибаков, відповідаючи в своєму інтерв'ю на запитання журналістів про ставлення до злиття Державної податкової та Державної митної служб і створення єдиного Міністерства доходів і зборів.
 
Депутат навів цитату: «Є два державні органи - митниця і податкова. Чим вони відрізняються? Обидва збирають податки. Тільки один збирає на кордоні, а інший - всередині України. Але податки пов'язані. Постає питання: а навіщо нам два податкові органи?».
 
«Це з не такого вже давнього інтерв'ю Віктора Пинзеника, екс-міністра фінансів, а нині опозиційного депутата від фракції «УДАР», якого ніяк не запідозриш у симпатіях до чинної влади й уряду, - заявив Рибаков, додавши, що «концептуальні переваги об'єднання двох служб визнають навіть опозиціонери. Це рідкісний випадок, адже у опозиції робота така - критикувати економічну політику влади».
 

«Не секрет: у податкової та митної служби бували міжвідомчі конфлікти, - заявив народний депутат. - Вони стосувалися ввізного ПДВ, податкових векселів, імпорту підакцизних товарів, інших випадків, коли сторони боролися за функції, що перехрещуються. Повноваження були нечітко розмежовані законами та підзаконними актами». «Так що можна тільки вітати, якщо нове міністерство збере більше грошей, ніж дві колишні структури окремо. Адже додаткові бюджетні кошти допоможуть якщо не перемогти, то зменшити таке соціальне зло, як бідність та соціальну незахищеність, - сказав Рибаков.

Депутат упевнений, що злиття цих двох структур позитивно відобразиться на вітчизняному бізнесі. «Тут прогнози однозначно оптимістичні, - заявив він, - Адже поменше стане бюрократії, а оформлення документів прискориться після створення єдиної бази даних. Не потрібно буде бізнесменам брати окремі довідки у податківців, а потім віддавати їх митникам, тому на кордоні товари оформлятимуть швидше».

«Правда, для любителів йти від сплати податків хороших новин не буде. Тепер виявляти їх буде значно легше. Так що раджу всім вести свої фінансові справи в новому 2013 році чесно і відкрито, - наостанок підкреслив Рибаков.

 

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

460