Президент США Барак Обама 16 січня виступив з низкою ініціатив щодо обмеження обігу зброї в країні, заснованих на результаті роботи комісії віце-президента Джо Байдена.

За даними Associated Press, на фінансування програми потрібно 500 мільйонів доларів.

Зокрема, президент запропонував ввести заборону на штурмову зброю і багатозарядні магазини, посилити покарання за нелегальну торгівлю зброєю, а також ускладнити процедуру купівлі вогнепальної зброї в цілому.

Крім того, Обама запропонував Конгресу виділити додаткові кошти на шкільних психологів і консультантів, на посилення охорони в навчальних закладах і на вулицях, а також ініціювати програму з виявлення психологічних захворювань на ранній стадії, повідомляє «Лента.ру».

Обама вказав, що низка дій не вимагають узгодження в Конгресі. Однак президент визнав, що найрадикальніші заходи повинні бути вжиті саме парламентаріями. «Щоб домогтися реального і міцного успіху в цій сфері, Конгрес повинен діяти, і діяти швидко», - заявив він.

Нагадаємо, дискусія про контроль за обігом зброї поновилася в США з новою силою після подій у школі «Сенді Хук» в штаті Коннектикут, де 14 грудня унаслідок стрілянини загинули 27 людей, включаючи 20 дітей.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

216