Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник видав наказ про проведення Всеукраїнського учнівського конкурсу з російської мови «Лукомор'я» для учнів 2-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Відповідний наказ Міносвіти (від 03.12.2012 №1378), яким затверджено Правила проведення цього конкурсу, зареєстрований у Мін'юсті (25 грудня 2012 р. за №2160/22472).

У Правилах вказується, що конкурс «Лукомор'я» проводиться з метою популяризації серед учнівської молоді знання мов, активізації та актуалізації вивчення російської мови в навчальних закладах; підвищення рівня знань з російської мови; розвитку дослідницьких здібностей учнів; підтримки та підвищення ефективності роботи вчителів російської мови» .

Основними завданнями конкурсу є, зокрема, підвищення інтересу учнів до вивчення російської мови і культури; поглиблення і структуризація знань учнів російської мови; створення фундаменту в підготовці до державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання з російської мови; залучення широкого кола сільської молоді до активної участі в інтелектуальних змаганнях з російської мови; активізація позакласної та позашкільної роботи з вивчення російської мови і тому подібне, повідомляє «УНІАН».

Проведення конкурсу покладено на Донбаський державний педагогічний університет спільно з базовою організацією, яку визначає Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України. Організація і проведення конкурсу, нагородження його учасників здійснюються за рахунок коштів, не заборонених законодавством.

Для організації проведення конкурсу створюється організаційний комітет і координаційна рада. Наукове керівництво конкурсом здійснює методична комісія, яка створюється на базі Донбаського державного педуніверситету. На місцях конкурс проводять координатори.

У Правилах проведення конкурсу «Лукомор'я» детально розписано: хто має право брати в ньому участь, порядок, процедура і терміни його проведення, порядок підбиття підсумків.

Зокрема, конкурс планується проводити щорічно до 1 березня, а оприлюднення результатів планується до 1 червня.

Конкурс проводиться в один день в усіх регіонах України за єдиними завданнями для кожної вікової категорії. Точна дата проведення конкурсу оголошується оргкомітетом. Конкурс триває 75 хвилин - час на виконання завдань без урахування тривалості інструктажу.

Щодо змісту та структури завдань, то вказується, що учаснику пропонується 30 тестових завдань з російської мови 3 рівнів складності. До кожного із завдань пропонується чотири варіанти відповідей, з яких лише один правильний.

Учні, які показали найкращі результати, отримають дипломи переможців. Інші учні отримують дипломи учасників. Кожен учень, який бере участь у конкурсі, отримує інформаційний збірник «Лукомор'я» або іншу друковану продукцію з логотипом конкурсу. Для учнів, які постійно беруть участь у конкурсі й показують високі результати, можуть бути організовані додаткові заохочувальні заходи (літні школи, екскурсії тощо).

Наказ про проведення конкурсу «Лукомор'я» набере чинності з дня його офіційного опублікування.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

385