Напередодні на військовому кладовищі у місті Червоний Лиман Донецької області перепоховали останки 153 воїнів Червоної Армії, загиблих у роки Другої світової війни.

Урочистий ритуал перепоховання відбувся з дотриманням військового і релігійного обрядів у присутності ветеранів війни і громадськості.
Останки воїнів були знайдені пошуковими групами спеціалізованого підприємства «Схід-Захід» упродовж 2008-2009 років. Вони були виявлені у Слов'янському, Амвросіївському, Краснолиманському, Сніжнянському і Шахтарському районах області.

Секретар обласної Комісії з увічнення пам'яті жертв війни і політичних репресій Анатолій Дермайнер стверджує, що було встановлено, коли саме загинули бійці і в яких військових дивізіях вони служили. За словами Дермайнера, у регіоні проводяться усі заходи згідно з «Програмою пошуку і впорядкуванню поховань жертв війни і політичних репресій у Донецькій області на 2006-2010 роки», затвердженій на сесії обласної ради. На проведення робіт кошти надходять з обласного бюджету, повідомляє «УНІАН».

«Щороку нам виділяються кошти у межах 290 тис. грн., - повідомив Дермайнер. - Сюди входять три етапи робіт: в архівах Російської Федерації, адже основна маса матеріалів знаходиться саме там, польові роботи і вже потім - спеціальні роботи, пов'язані з перепохованням».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

380