Міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмайєр заявив, що нині відбувається скайп-конференція учасників тристоронньої контактної групи, і сподівається, що за результатами цієї конференції вдасться вже у неділю в Мінську провести зустріч учасників групи.

«Зараз у форматі мінських домовленостей проходить відеоконференція в Мінську з усіма учасниками. Я виступаю за те, щоб після цієї відеоконференції відбулася і фізична зустріч між усіма учасниками мінських переговорів, і для того, щоб вже у неділю, можливо, відбулася така зустріч. Для цього ми повинні працювати і для цього є підстави», - сказав він на брифінгу в п'ятницю у Києві після переговорів в Адміністрації Президента України.

Глава МЗС Німеччини висловив задоволення, що після оголошення перемир'я на сході України суттєво зменшилася кількість убитих і поранених, повідомляє Інтерфакс-Україна.

За його словами, важливо досягти конкретних домовленостей щодо створення буферної зони, в питанні обміну полоненими, облаштування лінії розмежування та з питань надання гуманітарної допомоги у зв'язку з настанням холодів.

Міністр також наголосив на важливості збереження формату мінських переговорів, у результаті яких була досягнута домовленість про встановлення лінії розмежування на Донбасі, «і військовим вдалося досягти політичної домовленості і політичного формулювання, яке сприймається усіма протиборчими сторонами».

«У всякому разі, важливо, щоб формат, в якому відбувалися ці переговори, був продовжений, і щоб тристороння контактна група продовжила свою роботу», - сказав він.

«Якщо все-таки така зустріч відбудеться і якщо в її результаті вдасться досягти конкретних домовленостей, це був би хороший результат перед Новим роком... для народу України, який заслуговує кращого», - підсумував Штайнмайєр.

Нагадаємо, представник самопроголошеної Донецької народної республіки на переговорах Контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі Денис Пушилін анонсував проведення сьогодні відеоконференції.

17 грудня Президент України Петро Порошенко назвав попередню дату мінських консультацій - неділю, 21 грудня.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом