Компанія Chevron вирішила в односторонньому порядку вийти з проекту з освоєння Олеської площі, повідомило джерело в уряді.

«Американська нафтогазова компанія Chevron, яка підписала з Україною минулого року угоду про розподіл продукції з розробки вуглеводнів на Олеському майданчику, офіційно сповістила уряд про односторонній вихід з цього проекту», - розповів співрозмовник агентства Інтерфакс-Україна.

Також, за словами джерела, в листі, що надійшов від імені компанії, зазначено перелік конкретних причин відмови від укладеної УРП, з якого ясно, що уряд України, а саме Міністерство фінансів, не реалізувало у встановлений термін 18 листопада взяті зобов'язання щодо приведення своїх нормативних актів у відповідність з чинним законодавством України. «Фактично, Мінфін дав формальний привід компанії Chevron уникнути виконання контрактних зобов'язань за інвестованими в економіку України не менше $350 млн протягом наступних п'яти років», - зазначило джерело.

Крім того, він додав, що за нинішньої системи оподаткування в галузі підписання нових УРП виглядає досить нереальним.

«За ініціативою того ж Мінфіну, в серпні плата за користування надрами при видобутку газу була підвищена вдвічі і поширена на всі проекти, в тому числі і УРП, принцип яких полягає у перерахуванні державі частини видобутої продукції замість грошових платежів. Очевидно, платити екстремально високі податки й одночасно відраховувати частину видобутого ресурсу, жоден інвестор не захоче», - вважає співрозмовник агентства.

Як повідомлялося, Україна, компанія «Шеврон Україна Б. В.» і ТОВ «Надра Олеська» 5 листопада 2013 року підписали УРП з видобутку вуглеводнів на Олеській площі (Львівська та Івано-Франківська обл.).

Українською стороною УРП з розробки Олеської площі виступає ТОВ «Надра Олеська», яка є спільним підприємством державної НАК «Надра України» (частка в СП - 90%) і ТОВ «СПК-Геосервіс» (частка - 10%).

Передбачається, що Chevron на першому етапі (перші два-три роки) спрямує на сейсміку, розвідку і буріння свердловин близько $350 млн.

Прогнозні ресурси Олеської площі оцінюються в 2,98 трлн куб. м газу. Щорічний видобуток газу на цій ділянці може становити 5-10 млрд куб. м.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

78
Теги