Комісар Ради Європи з прав людини Нільс Муйжнієкс заявляє, що особи, винні у вчиненні тяжких злочинів і порушенні прав людини на сході України, мають бути притягнуті до відповідальності.

Про це йдеться у висновках Муйжнієкса, оприлюднених після його перебування в Україні з 30 листопада по 5 грудня.

Комісар Ради Європи зазначив, що воєнний конфлікт на сході України має руйнівні наслідки у сфері прав людини. «Гуманітарна ситуація є надзвичайно складною, і люди продовжують дуже страждати», - підкреслив Муйжнієкс.

У цьому зв'язку він зазначив, що ці порушення в основному стосуються незаконних військових формувань, але також і проурядових сил і добровольчих батальйонів, повідомляє УНІАН.

Він також наголосив на необхідності проведення ефективного розслідування з урахуванням критеріїв Європейського суду з прав людини і підтвердив необхідність того, щоб українська влада співпрацювала з Міжнародною консультативною групою, заснованою генеральним секретарем Ради Європи, завданням якої є спостереження за розслідуванням подій на Майдані минулої зими і в Одесі на початку травня.

Як раніше повідомляв ForUm, станом на 25 листопада, згідно з даними ООН, внаслідок конфлікту на сході України загинули 4356 людей, ще 10 016 осіб були поранені.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

11
Туфли осень-зима Everest