Державне підприємство НЕК «Укренерго», що здійснює централізовану диспетчеризацію об'єднаної енергосистеми країни, знову застосувало графіки аварійних відключень електроенергії через брак генерувальних потужностей, повідомляє прес-служба «Укренерго».

«Укренерго» 3 грудня о 8:50 застосувало графіки аварійних відключень в обсязі 3100 МВт - на величину дисбалансу потужності в ОЕС (Об'єднаній енергосистемі країни) України», - сказано в повідомленні.

Причиною аварійних відключень «Укренерго» називає дисбаланс між виробництвом і споживанням електроенергії (потужності). Відзначається, що відключення дозволяють запобігти порушенню гранично допустимих режимів роботи гідроелектростанцій та водосховищ країни, дотримуватися узгодженого графіка перетоків електроенергії з енергооб`єднань країн СНД і Балтії.

«Укренерго» також нагадує, що дисбаланс виник внаслідок аварійного ремонту енергоблоку №3 Запорізької АЕС потужністю 1000 МВт, 23 енергогенерувальних одиниць на ТЕС і ТЕЦ, а також через низькі запаси вугілля на складах ТЕС і недостатність гідроресурсів.

Як повідомляв ForUm, НЕК «Укренерго», що здійснює централізовану диспетчеризацію об'єднаної енергосистеми країни, ввела графіки аварійних відключень електроенергії для споживачів Центральної та Північної енергосистем України.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом