Міністр ЖКГ 2007-2010 років Олексій Кучеренко припускає, що тарифи на тепло за витратним принципом формуються непрозоро. Про це, як передає кореспондент Forum'у, він заявив у ході прес-конференції.

За його словами, існує можливість для низки зловживань у цій сфері.

На думку Кучеренка, одне з них пов'язане із закупівлею приладів і матеріалів за завищеними цінами. «Якщо будь-яке міністерство проводить тендер і купує трубу або бронежилет за подвійною ціною, то точно так само робить з нами теплокомуненерго, або водоканал», - вважає він.

Другим зловживанням, як вважає Кучеренко, є тіньові схеми, пов'язані з ухиленням від оподаткування. І третім - зловживання, пов'язані втратами в мережах, які закладаються. «Нормативними документами дозволено закладати максимум 13% (втрат. - Ред.) у мережах залежно від строку їх давності та іншого. «Київенерго» закладає близько 18%, а в тій же Вінниці - 19%», - сказав екс-міністр.

За його словами, чим більше закласти втрат, тим більше зросте тариф.

«Вся ця кухня продовжує залишатися непрозорою й закритою для споживача. Це дає підстави припускати, що там дуже ймовірні досить великі зловживання», - підсумував Кучеренко.

Тетяна Мацур, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

32