Роль української газотранспортної системи (ГТС) у зв'язку з відмовою Росії від будівництва газопроводу «Південний потік» збільшилася, повідомив в. о. міністра енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан.

«Зрозуміло, якщо не буде «Південного потоку», збільшується роль нашої газотранспортної системи», - сказав він журналістам у Києві у вівторок, 2 грудня.

За словами в. о. міністра, Україна від початку виступала проти спорудження обхідних газопроводів, оскільки вважає, що вкладення не настільки значних інвестицій у модернізацію наявних потужностей ГТС країни зможе задовольнити всі необхідні заявки європейських споживачів у транзиті газу з Росії.

Продан підкреслив, що всі побоювання, пов'язані з ризиками постачань російського газу через українську ГТС, є необґрунтованими.

«Сьогодні немає причин, щоб країна, яка підписала всі зобов'язання в Енергетичному співтоваристві, енергетичну хартію, не забезпечувала цей транзит», - зазначив глава Міненерговугілля, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Водночас в.о. міністра не став прогнозувати можливість збільшення завантаження української ГТС. «Яким чином розвиватимуться події, чи буде збільшуватися транзит через нашу територію - це необхідно аналізувати в майбутньому, яким чином це вплине на збільшення (транзиту. - ІФ.), однозначно я не можу сказати», - підсумував він.

Нагадаємо, 1 грудня президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія за нинішніх умов не може продовжувати будівництво «Південного потоку».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

Классические туфли мужские