Звільнений заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Вадим Улида не вчинив протиправних дій, приймаючи рішення про закупівлю електроенергії в РФ. Про це кореспонденту ForUm'у повідомив екс-начальник Управління зв'язків з громадськістю НАК «Нафтогаз України», незалежний експерт з питань енергетики Валентин Землянський.

«Заступник міністра сам приймати рішення щодо закупівлі електроенергії не може. В наших реаліях самостійно такі рішення явно не приймаються. Вони узгоджуються по вертикалі. Питання в іншому: узгодження могло носити усний характер, тому Улида, можливо, не мав ніяких доказів на свій захист», - сказав Землянський.

При цьому експерт нагадав, що був відповідний указ Президента про те, що необхідно розглянути можливість закупівлі електроенергії в РФ.

«Все було в рамках дозволеного. Тобто ніяких протиправних дій заступник міністра не вчинив. Тим більше що були просто законтрактовані потужності. Ще стояло питання в ряді процедурних моментів, починаючи з встановлення тарифу, закінчуючи подачею заявки в об'єднаний ринок електроенергії. Кабмін мав усі можливості адміністративними шляхами заблокувати таке рішення або винести дисциплінарний осуд. Нічого страшного в укладеному контракті не було. Але там був незрозумілий посередник. Це питання можна розглядати, або вимагати, щоб компетентні органи перевірили його легітимність», - пояснив він.

Інших «підводних каменів», на думку Землянського, у контракті не було.

«Ситуація, яка склалася з наявністю вугілля на теплоелектростанціях, складна. В перспективі для України закуповувати електроенергію в РФ - це не найкращий вихід. Але це питання стратегії. Якщо ми беремо поточний момент, у нас немає іншого виходу, крім як підстрахуватися додатковими потужностями. Такі рішення повинні носити тимчасовий характер. Після стабілізації ситуації Україна повинна їх скасовувати, адже наша країна в змозі забезпечувати себе електроенергією. Україна може навіть експортувати. Якщо ж ми не скасуємо його, то перетворимося в транзитера російської електроенергії в Європу. Це явно не входить в плани України, адже це працює на чужий, а не наш бюджет», - переконаний експерт.

Нагадаємо, що 26 листопада Кабмін своїм рішенням звільнив заступника міністра енергетики Улиду. Як заявив Міністр Кабміну О. Семерак: «Ми відреагували на рішення Міненерговугілля, що схвалює імпорт електроенергії з Російської Федерації». Напередодні було опубліковано дозвіл Міненерговуглепрому на імпорт електроенергії з Росії компаніями «ДТЕК» і «Енергомережа», які подали відповідні заявки в міністерство. Документ був підписаний ще 14 листопада заступником міністра Улидою. Зроблено це «з метою забезпечення надійного функціонування Об'єднаної енергосистеми України», причому, на підставі рішення РНБО від 4 листопада поточного року «Про забезпечення енергобезпеки держави та негайні заходи для стабільного проведення опалювального сезону».

Тетяна Григор'єва, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

36
Классические туфли мужские