Уряд визначив спеціалізоване підприємство у сфері стандартизації, яке може виконувати функції національного органу стандартизації, - «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (ДП «УкрНДНЦ»). Відповідне рішення Кабінет Міністрів прийняв 26 листопада, повідомили ForUm'у в прес-службі Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

ДП «УкрНДНЦ» є провідною науковою установою в галузі стандартизації з 1991 року (підприємство реорганізовувався і змінювало назву), володіє необхідною науково-технічною базою, фахівцями та практичним досвідом у цій сфері. Сьогодні це підприємство, серед іншого, здійснює експертизу проектів національних стандартів, видання та розповсюдження національних стандартів і є розробником основоположних стандартів національної системи стандартизації.

Цей крок дуже важливий для забезпечення функціонування національного органу стандартизації, утворення якого, зокрема, передбачено Угодою про асоціацію між Україною та Європейським cоюзом.

Важливість створення і функціонування національного органу стандартизації була відзначена під час зустрічі представників Мінекономрозвитку з представниками Генерального директорату Європейської комісії з питань підприємництва і промисловості, яка відбулася 25 вересня 2014 року.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом