Реальний стан золотовалютних резервів України відомий лише Національному банку. Про це в коментарі кореспонденту ForUm'у заявив народний депутат від фракції «Опозиційний блок» Віталій Хомутиннік.

«Інформація про стан реального обсягу золотовалютних резервів відома тільки НБУ. Ніхто не має права і можливості зайти в сховище Нацбанку і подивитися, які там гроші: облігації якихось країн, золото чи живі гроші», - сказав нардеп.

Він зазначив, що такого роду інформація - державна таємниця.

У той же час, коментуючи інформацію голови НБУ Валерії Гонтаревої про скорочення золотовалютних резервів, депутат зазначив, що влада зобов'язана проінформувати людей про реальний стан справ у країні.

«Новий прем'єр-міністр, голова НБУ, Президент повинні оголосити, яка реальна ситуація. Однак зрозуміло, що економічна ситуація в Україні жахлива, і що ніхто не займається економікою, також видно», - підсумував Хомутиннік.

Нагадаємо, в січні, за даними НБУ, чисті золотовалютні резерви становили (у млн дол.) 10 633, в лютому - 8951, в березні - 8513, у квітні - 8595, в травні  - 11 470 (після надходження траншу кредиту МВФ у розмірі 3,2 млрд дол.), у червні - 11 538, у липні - 10 531, у серпні - 11 181, у вересні - 10 752 (надійшов транш кредиту МВФ у розмірі 1,4 млрд дол.), у жовтні - 6256.

Як відомо, нещодавно керівник НБУ Валерія Гонтарева заявила, що кількість золота у сховищах різко знизилася. На початку цього місяця обсяг золота становив близько $1 млрд, або 8% від загальних золотовалютних запасів. Крім того, згідно з останніми даними, станом на 1 листопада валютні резерви склали $12,6 млрд - найнижчий показник останніх років. В той же час з кінця 2010 на початок 2013 року, коли головою Нацбанку був Сергій Арбузов, запаси золота в резервах НБУ збільшилися з 27,5 тонни до 35,5 тонни. Вартість всього металу за цей же час зросла з $1,2 млрд до $1,9 млрд. Максимум був досягнутий на початку цього року, коли Нацбанк України володів 42,6 тонни золота.

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

51
Классические туфли мужские