Харківський окружний адміністративний суд визнав протиправним розпорядження голови Харківської облдержадміністрації Ігоря Балути про демонтаж пам'ятника Леніну на площі Свободи.

За інформацією прес-служби міської ради, сьогодні, 24 листопада, відбулося засідання з розгляду адміністративного позову міськради до Балути і ХОДА про визнання протиправним розпорядження губернатора про демонтаж пам'ятника Леніну і про усунення його з Державного реєстру пам'яток України.

Як повідомив представник позивача, заступник директора юридичного департаменту міськради Костянтин Прокоп'єв, суд задовольнив позов міськради і частково визнав розпорядження голови ХОДА незаконним в частині вжиття заходів щодо демонтажу пам'ятника. В іншій частині позов поки залишено без задоволення.

Прокоп'єв зазначив, що пам'ятник Леніну став комунальною власністю міста в 1992 році, коли державне виробниче об'єднання «Харківзеленбуд» стало комунальним підприємством. Разом з підприємством міськрада прийняла у власність і все майно, яке перебувало на балансі об'єднання, і з тих пір це рішення залишається незмінним. Крім того, в 2013 році Міністерство культури України внесло пам'ятник Леніну в Держреєстр нерухомих пам'яток країни. У тому ж році Харківська облдержадміністрація, визнавши громаду власником монумента, уклала договір із СКП «Харківзеленбуд», взявши на себе зобов'язання щодо охорони пам'ятника як об'єкта місцевої визначної пам'ятки.

«Охорона монумента була і залишається завданням облдержадміністрації, і ХОДА зобов'язана не допустити руйнування пам'ятника Леніну, оскільки координує діяльність правоохоронних органів», - заявив він.

За словами представника позивача, губернатор порушив Закон України «Про місцеве самоврядування».

«Перш ніж видавати таке розпорядження, необхідно було повідомити міську раду як представника власника пам'ятки. Голова обладміністрації перевищив свої повноваження щодо демонтажу пам'ятника Леніну», - зазначив Прокоп'єв.

Нагадаємо, у Харкові, на площі Свободи, ввечері 28 вересня знесли найбільший в Україні пам'ятник Володимиру Леніну. Пізніше харківський міський голова Геннадій Кернес пообіцяв відновити пам'ятник.

4 жовтня на постаменті знесеного пам'ятника Леніну на площі Свободи встановили 3,5-метровий дубовий хрест.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

31